YDS sonuçları Açıklandı…

ÖSYM tarafından dil yeterliliğini ölçmek için düzenlenen YDS sonuçları açıklandı. Heyecanla beklenen YDS sonuçları ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr sayfası üzerinden sorgulanabiliyor. İşte sınav sonuçlara dair detaylar…

LGS sınav tarihinde değişiklik yapılıp yapılmayacağı günlerdir gündemde ilk sıralarda yer alıyordu ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konu hakkında açıklamalarda bulundu. Sınav başvuruları ise geçtiğimiz haftalarda otomatik olarak alındı.

LGS 2021 Sınav Tarihi Nedir?

LGS 2021 6 Haziran 2021 Pazar günü yapılacak.

LGS ERTELENME OLACAK MI?

– Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk : “(YKS ve LGS ertelenebilir mi?) Öğrencilerimizin yarısına yakını sınavların zamanında yapılmasını istiyor, bir kısmı da biraz daha erteleyin diyor. Bizim şu anda bunların ertelenmesine dair bir kararımız söz konusu değil”

Bakan Ziya Selçuk’un daha önceleri yaptığı açıklamalar ise şu şekilde;

* Bizim şöyle bir duruşumuz var. Biz çok net olarak söylüyoruz. Bu böyle olacak diyoruz. Çünkü uzun araştırmalar yapıyoruz bununla ilgili fakat çok sıra dışı bir durum ortaya çıkıyor. Yepyeni bir durum ortaya çıkıyor.

* Biz hemen adapte oluyoruz. Diyoruz ki, biz bunu söyledik çok net olarak ifade ettik ama sayılar değişti, ama durum değişti, ama yapı değişti. Bu değişimi gördüğümüz anda, mesela geçen sene LGS’nin tarihiyle ilgili bize Bilim Kurulu dedi ki, ‘Bunu bir süre erteleseniz iyi olacak’, hemen erteledik.

* Ama ondan önce ne demiştik, ‘Hayır bu 7 Haziran’da olacak’ demiştik. Tam da bunu ifade etmeye çalışıyorum. Biz geçen ay okullar açıkken ne demiştik, ‘okullar açık kalacak’ Niye kapattık şimdi? Çünkü önümüze öneriler, raporlar geldi. Denildi ki ‘şimdi kapanması lazım’. Peki şimdi kapatıyoruz. Bu kadar net.

* Bizim için önce sağlık var ama çocuklarımızın eğitimi ve bununla ilgili eksiklerin ileriye dönük kayıpları, bizim için önemli. Onu da dikkate almak durumundayız. Sağlık birinci koşul, bunu yerine getirelim arkasında da diyelim ki ‘eğitimden de vazgeçmeyelim’.

Bir Cevap Bırakın

E-mail adresiniz yayınlanmamaktadır.