Tıp Fakültesi Bölümüne Yerleşen Son Kişilerin Netleri

Sınıf Öğretmenliği Taban Puanları 2019 ve Sınıf Öğretmenliği Başarı Sıralamaları 2019 açıklandı. Üniversite Taban Puanları hakkında bilgi almak isteyen siz değerli Üniversite Adayları için düzenlediğimiz Sınıf Öğretmenliği Bölümüne Yerleşen Son Kişinin Netlerine aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.

Sınıf Öğretmenliği Bölümüne Yerleşen Son Kişinin Netleri

ÜniversiteTürüKatsayıYerleşen Son KişiTYT TürkçeTYT SosyalTYT MatTYT FenAYT MatAYT TürkçeAYT Tarih1AYT Coğrafya1
İSTANBUL AYDIN Üniversitesi - (%50 İndirimli)Vakıf0,12359,10025,313,33,30,07,510,83,83,8
NECMETTİN ERBAKAN ÜniversitesiDevlet0,18384,45028,811,521,00,010,017,88,84,8
GAZİANTEP ÜniversitesiDevlet0,18406,10031,56,516,5-1,019,016,50,06,0
HACETTEPE ÜniversitesiDevlet0,18425,05027,513,032,00,013,05,36,54,8
AYDIN ADNAN MENDERES ÜniversitesiDevlet0,18456,45033,814,020,00,09,011,04,86,0
İSTANBUL Üniversitesi-CERRAHPAŞA - (Ücretsiz)Devlet0,18396,30037,518,80,00,02,024,08,84,8
KASTAMONU ÜniversitesiDevlet0,18356,40028,815,513,30,012,315,55,56,0
ERCİYES ÜniversitesiDevlet0,18383,35030,011,59,50,08,520,36,36,0
YILDIZ TEKNİK ÜniversitesiDevlet0,18421,30030,012,823,84,516,35,52,83,5
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜniversitesiDevlet0,18462,60020,02,021,30,015,814,82,84,8
TED Üniversitesi - (İngilizce) (Burslu)Vakıf0,18419,45031,317,517,52,56,312,86,34,8
SÜLEYMAN DEMİREL ÜniversitesiDevlet0,18430,30025,013,027,05,511,35,06,54,8
BURSA ULUDAĞ ÜniversitesiDevlet0,18386,45031,313,814,80,08,814,38,82,3
İSTANBUL Üniversitesi-CERRAHPAŞA - (Ücretsiz)Devlet0,12385,90024,312,014,30,017,019,35,33,5
BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜniversitesiDevlet0,18428,25028,88,86,31,35,021,58,83,5
TED Üniversitesi - (İngilizce) (Burslu)Vakıf0,12394,35031,312,018,36,311,518,04,33,5
GAZİ ÜniversitesiDevlet0,18409,45028,89,523,80,014,55,85,54,8
EGE ÜniversitesiDevlet0,12358,9009,09,024,50,019,816,86,54,8
İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM Üniversitesi - (Burslu)Vakıf0,12406,55029,312,012,00,810,821,54,56,0
ANADOLU ÜniversitesiDevlet0,18404,60025,314,527,85,011,54,55,33,8
GAZİ ÜniversitesiDevlet0,12433,55028,313,07,30,013,016,58,83,8
MARMARA ÜniversitesiDevlet0,12424,65030,010,36,51,09,519,38,86,0
HACETTEPE ÜniversitesiDevlet0,12371,35024,012,58,01,013,520,36,36,0
YILDIZ TEKNİK ÜniversitesiDevlet0,12395,30031,513,013,51,814,316,82,34,8
ANKARA ÜniversitesiDevlet0,18441,90027,514,516,50,011,57,05,33,5
DOKUZ EYLÜL ÜniversitesiDevlet0,18396,80025,08,813,80,010,514,05,06,0
DOKUZ EYLÜL ÜniversitesiDevlet0,12422,70031,511,315,02,88,819,04,04,8
ANKARA ÜniversitesiDevlet0,12411,25022,513,85,83,38,521,57,56,0
DİCLE ÜniversitesiDevlet0,18406,60028,08,320,30,03,315,38,83,5
ANADOLU ÜniversitesiDevlet0,12395,15029,313,011,30,010,517,56,36,0
İSTANBUL AYDIN Üniversitesi - (Burslu)Vakıf0,12398,25027,513,017,03,89,020,33,83,5
DİCLE ÜniversitesiDevlet0,12383,50025,510,813,53,013,815,36,34,8
AKSARAY ÜniversitesiDevlet0,18403,75032,50,021,513,314,53,02,55,0
BURSA ULUDAĞ ÜniversitesiDevlet0,12417,35027,815,013,50,06,321,54,36,0
BAŞKENT Üniversitesi - (Burslu)Vakıf0,12428,65027,510,011,33,013,517,82,54,8
AKDENİZ ÜniversitesiDevlet0,12424,60030,011,823,33,010,313,34,33,5
ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜniversitesiDevlet0,12420,20031,315,015,31,54,316,57,56,0
KOCAELİ ÜniversitesiDevlet0,12433,05025,315,518,0-0,310,317,82,83,5
GİRESUN ÜniversitesiDevlet0,18441,30026,311,520,00,05,87,38,04,8
NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜniversitesiDevlet0,18426,65028,50,018,80,017,56,52,83,5
MERSİN ÜniversitesiDevlet0,18426,40027,514,517,812,05,86,32,56,0
PAMUKKALE ÜniversitesiDevlet0,18423,55031,311,817,80,04,813,33,83,5
ERCİYES ÜniversitesiDevlet0,12417,45034,013,35,00,011,515,35,84,8
ÇUKUROVA ÜniversitesiDevlet0,12387,10033,314,315,00,011,014,53,54,8
ONDOKUZ MAYIS ÜniversitesiDevlet0,18426,00030,00,025,30,015,010,38,84,8
ONDOKUZ MAYIS ÜniversitesiDevlet0,12425,50028,012,015,30,014,514,02,04,0
MERSİN ÜniversitesiDevlet0,12404,50030,012,018,54,513,812,31,53,5
SİVAS CUMHURİYET ÜniversitesiDevlet0,18465,85022,37,819,34,314,51,84,03,5
GAZİANTEP ÜniversitesiDevlet0,12340,60026,813,021,31,82,524,04,54,8
BALIKESİR ÜniversitesiDevlet0,12381,35031,315,09,82,07,814,07,86,0
ADIYAMAN ÜniversitesiDevlet0,18410,00027,513,86,50,02,820,35,52,3
SÜLEYMAN DEMİREL ÜniversitesiDevlet0,12434,60030,39,36,30,85,822,84,56,0
TRAKYA ÜniversitesiDevlet0,18420,85032,312,314,00,013,84,02,83,8
SAKARYA ÜniversitesiDevlet0,12382,65029,012,312,80,010,517,83,84,8
NECMETTİN ERBAKAN ÜniversitesiDevlet0,12441,10021,35,523,80,811,315,55,82,3
İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM Üniversitesi - (%75 İndirimli)Vakıf0,12412,00027,516,39,50,08,821,81,83,5
BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜniversitesiDevlet0,18407,10031,814,312,00,08,59,33,34,8
HASAN KALYONCU Üniversitesi - (Burslu)Vakıf0,12385,30033,012,518,00,05,815,35,86,0
ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜniversitesiDevlet0,12409,60027,511,520,03,312,014,52,02,5
MANİSA CELÂL BAYAR ÜniversitesiDevlet0,18403,10023,011,830,56,37,34,53,04,8
KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜniversitesiDevlet0,18371,70020,011,519,80,86,812,36,34,8
KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜniversitesiDevlet0,18405,10026,514,316,86,56,87,84,53,5
İNÖNÜ ÜniversitesiDevlet0,12432,60029,011,511,00,05,019,36,54,8
PAMUKKALE ÜniversitesiDevlet0,12410,20031,314,514,33,39,514,52,04,8
AYDIN ADNAN MENDERES ÜniversitesiDevlet0,12427,50024,011,010,02,010,319,04,03,5
MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜniversitesiDevlet0,12422,45020,86,87,51,817,016,83,33,5
BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜniversitesiDevlet0,12419,80027,512,511,80,04,321,55,04,8
TRABZON ÜniversitesiDevlet0,12403,10030,011,89,30,06,821,53,04,8
HARRAN ÜniversitesiDevlet0,12397,00022,59,511,82,39,317,36,54,8
AFYON KOCATEPE ÜniversitesiDevlet0,18423,45023,513,020,56,36,59,82,81,3
NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜniversitesiDevlet0,12381,75026,811,012,50,011,815,55,03,5
KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜniversitesiDevlet0,12440,50025,513,39,30,54,320,55,55,0
ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT ÜniversitesiDevlet0,12411,50022,55,812,50,011,519,02,86,0
KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜniversitesiDevlet0,12388,65031,510,57,80,57,820,53,34,8
VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜniversitesiDevlet0,18403,70027,511,59,04,54,510,87,53,5
VAN YÜZÜNCÜ YIL ÜniversitesiDevlet0,12357,95029,514,511,54,52,018,07,56,0
FIRAT ÜniversitesiDevlet0,12414,90030,011,37,80,08,317,86,52,3
GAZİANTEP ÜniversitesiDevlet0,18398,70026,811,815,30,03,89,57,84,8
ORDU ÜniversitesiDevlet0,18395,15025,55,823,52,310,86,03,33,8
AFYON KOCATEPE ÜniversitesiDevlet0,12444,05029,09,315,50,05,821,52,32,3
ATATÜRK ÜniversitesiDevlet0,12406,45028,811,316,81,08,512,85,04,8
TED Üniversitesi - (İngilizce) (%75 İndirimli)Vakıf0,12412,65025,311,82,87,87,517,85,54,8
TRAKYA ÜniversitesiDevlet0,12421,30023,810,016,80,08,315,54,06,0
KIRIKKALE ÜniversitesiDevlet0,12398,50030,513,06,03,86,321,82,03,5
RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜniversitesiDevlet0,18389,55028,015,09,50,04,87,88,84,8
HATAY MUSTAFA KEMAL ÜniversitesiDevlet0,12439,10032,512,516,02,35,816,52,52,3
MANİSA CELÂL BAYAR ÜniversitesiDevlet0,12382,45026,39,89,82,07,821,53,33,5
ORDU ÜniversitesiDevlet0,12442,75027,815,02,83,01,521,56,34,8
UŞAK ÜniversitesiDevlet0,12373,85027,510,010,02,810,820,30,53,5
NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜniversitesiDevlet0,18455,00026,313,012,30,03,87,35,56,0
DÜZCE ÜniversitesiDevlet0,12389,45026,515,39,80,04,521,53,34,8
BURDUR MEHMET AKİF ERSOY ÜniversitesiDevlet0,12370,35028,510,58,80,011,818,02,33,5
AKSARAY ÜniversitesiDevlet0,12392,00032,813,39,50,04,518,35,53,5
NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜniversitesiDevlet0,12377,00030,313,810,31,32,521,55,03,5
GAZİANTEP ÜniversitesiDevlet0,12425,55032,512,06,30,07,017,83,04,8
ADIYAMAN ÜniversitesiDevlet0,12390,40030,011,56,02,89,317,81,06,0
AMASYA ÜniversitesiDevlet0,12417,45029,012,015,3-0,38,813,33,04,8
SİVAS CUMHURİYET ÜniversitesiDevlet0,12440,20030,09,08,80,07,317,03,84,8
ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜniversitesiDevlet0,12418,70030,812,08,50,09,314,84,03,5
KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜniversitesiDevlet0,12444,85025,58,56,52,010,016,34,33,5
KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜniversitesiDevlet0,12317,10021,511,513,32,57,519,05,04,8
RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜniversitesiDevlet0,12415,30031,511,510,50,07,516,52,83,5
BARTIN ÜniversitesiDevlet0,12382,50025,89,310,31,07,316,85,06,0
KASTAMONU ÜniversitesiDevlet0,12401,80030,56,816,50,09,313,34,33,5
SİİRT ÜniversitesiDevlet0,12323,65025,810,08,00,05,021,88,82,3
GİRESUN ÜniversitesiDevlet0,12363,60030,011,58,81,04,520,34,04,8
SİNOP ÜniversitesiDevlet0,12348,75028,816,34,82,85,018,06,53,5
TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜniversitesiDevlet0,12340,80031,89,312,8-0,38,519,01,83,5
YOZGAT BOZOK ÜniversitesiDevlet0,12421,80029,39,010,50,011,813,51,34,8
KİLİS 7 ARALIK ÜniversitesiDevlet0,12345,35029,514,36,80,86,516,85,54,8
ERZİNCAN BİNALİ YILDIRIM ÜniversitesiDevlet0,12376,70028,89,013,00,07,016,84,04,8
MUŞ ALPARSLAN ÜniversitesiDevlet0,12398,15025,59,35,80,010,018,03,04,8
DOĞU AKDENİZ Üniversitesi - (Burslu)KKTC0,12385,90036,89,89,80,010,813,80,34,8
ARTVİN ÇORUH ÜniversitesiDevlet0,12395,40021,311,35,53,08,816,56,33,5
AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜniversitesiDevlet0,12372,55026,314,012,30,013,316,54,33,5
BAYBURT ÜniversitesiDevlet0,12424,80024,08,84,81,07,518,35,53,5
KAFKAS ÜniversitesiDevlet0,12351,50027,510,56,31,08,020,33,03,5
KAFKAS ÜniversitesiDevlet0,18430,80027,89,016,31,88,84,30,85,0
HAKKARİ ÜniversitesiDevlet0,12350,55020,311,80,81,88,020,36,34,8
HASAN KALYONCU Üniversitesi - (%50 İndirimli)Vakıf0,12391,30021,314,312,00,04,314,56,34,8
YAKIN DOĞU Üniversitesi - (Burslu)KKTC0,12333,05024,010,816,00,07,315,53,04,8
LEFKE AVRUPA Üniversitesi - (Burslu)KKTC0,12397,30028,810,05,80,05,820,32,52,3
İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM Üniversitesi - (%50 İndirimli)Vakıf0,12355,70025,310,51,53,33,020,36,52,3
GİRNE AMERİKAN Üniversitesi - (Burslu)KKTC0,12357,45025,07,53,30,07,520,31,54,8
ULUSLARARASI KIBRIS Üniversitesi - (Burslu)KKTC0,12347,70027,89,88,52,83,515,54,54,8
YAKIN DOĞU Üniversitesi - (%75 İndirimli)KKTC0,12411,55026,312,55,30,02,317,83,82,3
BAŞKENT Üniversitesi - (%50 İndirimli)Vakıf0,12365,95028,811,51,80,83,019,03,02,3
GİRNE AMERİKAN Üniversitesi - (%75 İndirimli)KKTC0,12306,15019,84,57,01,015,316,81,56,0
LEFKE AVRUPA Üniversitesi - (%75 İndirimli)KKTC0,12356,60026,312,510,32,06,816,53,83,5
ULUSLARARASI KIBRIS Üniversitesi - (%75 İndirimli)KKTC0,12391,15017,58,38,81,84,518,32,82,5
DOĞU AKDENİZ Üniversitesi - (%75 İndirimli)KKTC0,12284,90021,08,317,50,08,813,02,52,3
LEFKE AVRUPA Üniversitesi - (%50 İndirimli)KKTC0,12318,00030,011,52,52,00,019,53,04,8
HASAN KALYONCU Üniversitesi - (%25 İndirimli)Vakıf0,12411,10026,311,55,80,87,313,00,32,3
DOĞU AKDENİZ Üniversitesi - (%50 İndirimli)KKTC0,12447,95024,89,36,00,03,014,51,84,8
DOĞU AKDENİZ Üniversitesi - (Ücretli)KKTC0,12398,05023,39,85,80,87,310,52,06,0
TED Üniversitesi - (İngilizce) (%50 İndirimli)Vakıf0,12422,50030,89,55,30,83,312,34,02,3
Burada verilen taban puanlar geçen sene yerleşen adayların puanları olup ÖSYM’nin resmi sitesi olan YÖK ATLAS sitesinden alınmıştır Sayfamızdaki verilerin tamamı YÖK tarafından yayınlanmış güncel taban puanlar, başarı sıralamaları ve kontenjanlar olduğunu da belirtelim. Sınıf Öğretmenliği sayfamız sürekli güncellenmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.