Soğuk Lipoliz Kimler için Uygun Değildir?

Soğuk Lipoliz Tedavisinin hiç bir yan etkisi olmadığı için her yaştaki hastalara güvenle uygulanabilir.

Soğuk Lipoliz Tedavisi öncesinde kişinin vücut analizinin yapılıp, uygulanacak yöntem tanısının net olarak belirlenmesi gerekir. Bu aşamadan sonra Soğuk Lipoliz Tedavisini uygulayacak uzman kişinin  soğuk lipoliz tedavisinde fayda göreceğini düşünürse, belli aralıklarla seanslar planlayarak kişide bulunan bölgesel yağların giderilmesine yardımcı olur.

Soğuk Lipoliz :  Vücudun göbek, yan bölge, sezaryen doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin tek seansta %20 ile %40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan bir tedavi yönetimidir. Farklı bir şekilde açıklamak gerekirse Soğuk lipoliz yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale getirip onların yok olmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel zayıflama yöntemidir. Soğuk Lipoliz, FDA (Amerika Gıda ve İlaç Dairesi) onaylı bölgesel incelme metotlarından biridir.

Soğuk Lipoliz Kimler için Uygun Değildir?

Aşağıdaki özelliklere sahip olan kişiler için soğuk lipoliz uygulaması uygun değildir. Bu kişilerin soğuk lipoliz uygulamasından  uzak durmaları sağlık açısından daha uygundur.

  • Hamileler
  • 18 yaşından küçükler
  • Kriyobulinemi sorunu olanlar
  • Paroksismal cold hemoglobinüri (soğukta beliren morluklar)
  • Raynaud sendromu

Yukarıda verilen hastalıklara sahip olmayan kişilere uygulandığında, herhangi bir yan etkisi gözlenmemiştir. Tedavi yerlerinde geçici morarma, hafif sertlik gibi durumlar nadirde olsa ortaya çıkabilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.