Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk : Matematik dersi almadan bir üst sınıfa geçiş yok

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ortaöğretimde hiçbir öğrencinin matematik dersi almadan bir üst sınıfa geçemeyeceğini belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk “Ortaöğretimde matematiğin seçmeli olduğu konusunda doğru olmayan içerikler dolaşıyor” açıklamasında bulundu.

Twitter’dan açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ortaöğretimde hiçbir öğrencinin matematik dersi almadan bir üst sınıfa geçemeyeceğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Ortaöğretimde matematiğin seçmeli olduğu konusunda doğru olmayan içerikler dolaşıyor. Hiçbir öğrencinin matematik dersi almadan bir üst sınıfa geçmesi mümkün değildir. Bu kadar net. Buna rağmen aksini iddia varsa, nedenlerini konuşmaya gerek yok.”

MEB: Matematik 9,10, 11. sınıflar için ortak ders, her öğrenci almak zorunda

MEB’ten yapılan açıklamada, “Matematik 9, 10, 11. sınıflar için ortak ders, her öğrenci almak zorunda” denildi.

MEB’ten yapılan açıklamada, “Matematik 9,10, 11. sınıflar için ortak ders, her öğrenci almak zorunda. 12. sınıfta ise Matematik, disiplinler üstü kariyer dersi olarak yapılandırılmış ve Matematik ağırlıklı dersler grubu başlığı açılmıştır. Aynı zamanda öğrencimiz hangi alandan ders seçerse seçsin matematik bilgisini kullanmak durumunda kalacaktır. Sosyal bilimler ve fen bilimleri alanından da matematik ile ilgili entegre bir çok alan bulunmaktadır. 12. sınıfta öğrencilerimize matematik, fen ve sosyal bilimlerde kendi alanlarında derinleşme imkânı sunuyor ve onları hayata hazırlıyoruz ” denildi.

Bir Cevap Bırakın

E-mail adresiniz yayınlanmamaktadır.