Mehmet Gürcan Karakaş

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ nin başına getirilen Karakaş, 1965 yılında Antalya ilimizin Akseki ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Almanya’da, liseyi Ankara’da tamamlayan Karakaş, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezuniyetinin ardından Aselsan firmasında tasarım mühendisi olarak iş hayatına başlayan Mehmet Gürcan Karakaş, 1990 yılında Bosch Türkiye’ye geçti ve 1997 yılında Bosch Türkiye’nin satış direktörü oldu.

Mehmet Gürcan Karakaş, iki yıl genel müdür yardımcılığı görevini sürdürdükten sonra 2004 yılında Bosch Türkiye’nin başına geçti.

Mehmet Gürcan Karakaş yönetiminde dokuz bin 600 çalışanlı Bosch Türkiye, senelik 1.5 milyar euroluk ciroya ulaştı. 2007 yılında Bosch Küresel’de grubun en karlı iş birimi Otomotiv Satış Sonrası Hizmetleri’nde tüm dünya için satış ve pazarlama sorumlusu olan Karakaş, Bosch Car Service’i yeniden yapılandırarak şirketin veriminin önemli derecede artırılmasına liderlik etti.

Bir Cevap Bırakın

E-mail adresiniz yayınlanmamaktadır.