MEB, Nisan ayı 10 bin soruluk yardımcı kaynak paketini yayımladı

Millî Eğitim Bakanlığı her ay, 2’nci sınıftan 12’nci sınıfa tüm talebelerin derslerine ve imtihana müteveccih çalışmalarına destek sağlamak emeliyle hazırlanan destekçi kaynak kolilerinin 7’ncisi, bugün paylaşıldı. Nisan ayı destekçi kaynak destek kolisinde 10 bin sual yer alıyor.

Ekim ayından bu yana Millî Eğitim Bakanlığı, uzman bir ekip tarafından her ay hazırlanan yardımcı kaynak destek paketini öğrenci ve öğretmenlerin istifadesine sunmayı sürdürüyor. İlgiyle takip edilen yardımcı kaynak paketlerinde etkinlik kitapları, öğretmen kılavuz kitapları, çalışma soruları, beceri temelli testler, Merkezî Sınav’a yönelik örnek sorular, etkileşimli sorular, tekrar testleri, YKS’ye yönelik TYT, AYT ve YDT örnek soru kitapçıkları ve çözümlü soru bankaları yer alıyor. Nisan ayına ait meb yedinci kaynak destek paketi, yardimcikaynaklar.meb.gov.tr adresinde erişime açıldı. Bu kaynaklar ile öğrencilerin derste işleyecekleri konuları pekiştirmeleri, uzaktan eğitimde oluşan öğrenme kayıplarının telafi edilmesi ve öğrenme vakitlerine katkı sağlanması gayelanıyor. Pakette ilköğretim 2. Sınıftan ortaokul 7. Sınıfa, öğrencilere yönelik bin sorudan oluşan çalışma yaprakları, çalışma soruları ve çalışma fasikülleri yer aldı.

MEB - Milli Eğitim Bakanlığı

MEB NİSAN AYI LGS ÖRNEK SORU KİTAPÇIĞI

8. sınıf öğrencilerinin 2022 yılında Liselere Geçiş Sistemi çerçevesinde “Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav”a yönelik hazırlıklarına destek sağlamak amacıyla Nisan ayı örnek soru kitapçığı da paketle birlikte paylaşıldı.

YKS’ye yönelik 1500 çalışma sorusu ve 5 bin soruluk çözümlü soru bankası yayımlandı.

12. sınıf öğrencileri için Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na yönelik kaynak setindeki YKS çalışma soruları kitapçıklarında bu ay, bin 500 soru bulunuyor. Ayrıca 5 bin sorudan oluşan çözümlü soru bankaları da ortaöğretim öğrencilerinin kullanımına sunuldu.

ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİNE DESTEK

Nisan ayı paketinde her zaman olduğu gibi temel eğitim ve ortaöğretim kademelerinde eğitim gören özel eğitim öğrencileri için de etkinlikler yer alıyor. Hazırlanan etkinlikler; boşluk doldurma, benzerlik ve farklılıkları bulma, eşleme, anlama ve anlatma tekniklerini içeriyor. Bu etkinlikler ile öğrencilerin konuları pekiştirmeleri amaçlanıyor.

“YEDİNCİSİNİ PAYLAŞTIĞIMIZ PAKETTE 10 BİN SORU YER ALIYOR”

Yedinci yardımcı kaynak destek paketinin Bakanlığın internet sitesinde öğrenci ve öğretmenlerin istifadesine sunulduğunu duyuran Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, şunları kaydetti:

“Her ay ilkokul ikinci sınıftan lise son sınıfa, tüm eğitim kademelerinde öğrencilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak yardımcı kaynak paketi paylaşıyoruz. Bu ay yedincisini paylaştığımız pakette 10 bin soru yer alıyor. Burada alanında uzman ve çok deneyimli bir kadro tarafından her geçen gün kapasitesi artırılan önemli bir kaynak havuzumuz oluştu. Ders kitaplarını ülkemizin tüm çocuklarına ücretsiz olarak dağıttığımız gibi yardımcı kaynaklar konusunda da aynı hassasiyeti gösteriyoruz. Kasım ayından bu yana 24 milyonu aşkın basılı yardımcı kaynağı öğrencilerimize ulaştırdık. Bu yıl sonuna kadar 100 milyon yardımcı kaynağı basılı hâlde öğrencilerimize göndereceğiz. Salgın sürecindeki öğrenme kayıplarını telafi etmek ve sınav sürecindeki öğrencilerimizi desteklemek için yardımcı kaynakları düzenli olarak yayımlamaya devam edeceğiz.”

Bir Cevap Bırakın

E-mail adresiniz yayınlanmamaktadır.