Matematik Dersine Nasıl Çalışılır? Matematik Dersi Çalışma Taktikleri

ALES, KPSS, DGS, TYT sınavlarının Matematik bölümüne çalışan arkadaşların aklına öncelikle gelen sorular Google Arama Motoruna aşağıdaki şekillerde yazılmaktadır.

TR Akademi Rehberlik Bölümü olarak sizlerin akıllarına takılan bu soruları Matematik öğretmenlerimize sorduk.

Hocalarımızın öncelikle “Dört işlem yapabilen herkes Matematik dersinde başarıyı yakalar” cümlesini ilettiğini belirtmekte fayda var. Matematik Dersini çalışırken uygulanabilecek bazı teknikler ile Matematik dersindeki başarımızı arttırmayı kolaylaştırabiliriz.

Matematik Nasıl Çalışılır? Matematik Çalışma Teknikleri Nelerdir?

Matematik dersini sınav kapsamı bakımından genellikle 4 bölümde incelemekteyiz.

Matematik dersinde Başarılı olmanın yolları bu 4 bölümü de iyi öğrenmekten geçemektedir.

ALES, KPSS, DGS, TYT Matematik Sınav müfredatı ; düşünme, yorum yapma, okuduğumuzu anlama (Muhakeme) ve işlem yapma üzerine yoğunlaşır. Problemler ve Sayısal Mantık olarak nitelediğimiz bölüm sınavın Matematik bölümünün önemli bir kısmını kapsamaktadır. Matematik Dersinin sınavlardaki konularını aşağıdaki linklerden öğrenebilirsiniz.

Matematik Dersinde Başarılı Olma Taktikleri

Matematik dersinden konular birbirine sıkıca bağlı olduğundan dolayı başlarda biraz zorlanabilirsiniz fakat sonrasında en fazla keyif aldığınız ders olacaktır.

Temeli Olmak ya da Olmamak (Anlamıyorum Diyenlere…)

Eğer toplama, çıkarma, çarpma ve bölme biliyor iseniz matematik için yeterli temele sahipsiniz demektir. Bundan sonrası temel üzerine inşaata başlamaktır. Sizlere bu alanda en iyi set olan Savaş DAVAZ Matematik Eğitim Setlerini tavsiye ediyoruz.

Matematik Dersi için Hak Ettiği Zamanı Ayırın

Matematik Dersi için kaç saat ayırmalıyım sorusunun cevabı tamamen öğrenciye bağlıdır. Ne kadar ekmek o kadar köfte diyen atalarımızın dediği gibi Ne kadar emek ve zaman harcarsak başarımız da o kadar artacaktır. Sıkılmadan ve yılmadan matematikle uğraşmak, sorular içerisinde kaybolmak, sürekli kademeli bir şekilde soru zorluk seviyesini arttırmak sizi hedefe götürecektir.

Kolaydan Zora Doğru İlerleyen Bir Program Yapın

Matematik Konularını öncelikle çalışmak, formülleri not alarak ezberlemek ve sonrasında soru çözerek pekiştirmek matematik dersinde ilerlemenizi sağlayacaktır. İsterseniz Matematik Konu Anlatımı bölümümüzden çalışabilirsiniz.

Başarabileceğinize İnanın

Her Başarının temelinde inanma gücünün ve çalışma azminin olduğunu unutmayın. İnanç zorluklar karşısında dik durmanızı sağlayarak erkenden pes etmenizi engelleyecektir. Bu da size başarıyı getirecektir.

Özel Ders ile Başarıyı Yakalayın

Özellikle kendi çabaları ile matematikte başarılı olamayıp daha önce de deneyenlerin özel ders seçeneğini değerlendirmesinde fayda var.

Bir Cevap Bırakın

E-mail adresiniz yayınlanmamaktadır.