a

Maskülen kadın ne demek?

Maskülen kelimesi özellikle giyim sektöründe oldukça sık duyulan bir kelimedir. Erkeksi giyim, sektörde maskülen olarak adlandırılırken maskülenin tam tersi olan feminen kelimesi kadınsı olmayı temsil eder. Bu ikisinin arasında kalan kelime ise unisex olarak ifade edilir.

Maskülen kadın ne demek?Maskülen kadın ne demek?

Kadınlar kadınsı kıyafetler, elbiseler ve takılar kullandığında feminen olarak adlandırılırlar. Bunun tam tersi ise maskülen kadın olarak adlandırılır. Maskülen kadın tarzının erkeksi, keskin ve güçlü bir yanı vardır. Maskülen kadınlar ayrıca duruşları ve tavırlarıyla tarzlarını belli ederler.

Maskülen kadınlar genellikle pantolon giymeyi tercih ederler. Ayrıca gömlekler, ceketler ve kravatlar tercih ettikleri kıyafetler arasındadır. Aksesuarları çoğunlukla sade ve erkeklerin tercih edebileceği şekillerde olur. Çoğunlukla taşlı ve süslü aksesuarlar kullanmazlar. Bazı maskülen kadınlar kısa saçlı olmayı tercih ederler.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

IPv6 nedir? IPv6 Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.