a

Kağıt suda batar mı?​

Uzman editörlerimiz sizler için “Kağıt suda batar mı?” sorusunu detaylıca ele alıp cevaplıyor. Alanında uzmanlardan oluşan trakademi.com ekibi olarak sizler için yüz binlerce soruyu detaylıca sizler için ele alıyor araştırıp cevaplıyoruz.
Kağıt

#Soru:  Kağıt suda batar mı?​

Kağıt, suya batma eğilimi gösterir. Bunun nedeni, kağıdın yoğunluğunun suyun yoğunluğundan daha fazla olmasıdır. Bu nedenle, kağıt suya batma eğilimindedir. Ancak, kağıdın tamamen batması, kağıdın türüne ve kalınlığına bağlıdır. Örneğin, kalın ve yoğun kağıtlar suya daha az batma eğiliminde iken, ince ve hafif kağıtlar daha kolay suya batma eğilimindedir.

Kağıt suya girdiği için ıslanmaya başlar ve yoğunluğu artığı için bir süre sonra batar. Maddenin ıslanması onun batmasını ya da yüzmesini değiştirir. Kağıdın ıslanmasını engeller ve yoğunluğunu değiştirmezseniz suda yüzer.

Kağıt suda yüzer mi batar mı?

Kağıt suda ıslanır. Bir maddenin suda ıslanması onun batması ve yüzmesi özelliklerini değiştirecektir. Islanması demek onun kütlesinin artması, yani dolaylı olarak da su içerisine girdiği için yoğunluğunun artması demektir. İşte bu yüzden kağıt suda batar fakat bunun nedeni yoğun olması değil ıslanmasıdır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Demir Element midir?