John Mueller Kimdir? John Mueller Hakkında Bilgi

SEO alanında çalışma yapan site yöneticilerini aydınlatan John Mueller’in asıl adı Johannes Müller. Google+ üzerinden yayınladığı linkle site yöneticisi takipçilerini haftada 1 kez düzenlediği Hangouts toplantısına çağırıyor ve burada site yöneticisi takipçilerinin aklına takılan soruları yanıtlıyor. John Mueller’in bu sorulara verdiği yanıtları sık sık sizler için yayınlıyoruz. Bu yayınların sıklaşması ile beraber takipçilerimiz tarafından gelen kim bu John Mueller sorusuna bu içerikle cevap veriyoruz.

Mueller ETH Zürih’ten makine mühendisliği, robotik ve ekonomi alanlarından lisans derecesine sahiptir. Google’a girmeden önce bir yazılım şirketi kurmuş ve Site Haritalarının (SiteMap) otomatik oluşturulmasına yönelik bir girişim kurmuştur. Eylül 2007’de ise Google’da çalışmaya başlamıştır. 11 senedir Google’da çalışan Mueller’in şu anki aktif görevi ise Kıdemli Web Yöneticileri Eğilimler Analistidir. Aynı zamanda Google algoritmaları dendiğinde akla gelen ilk isim olarak da adlandırılıyor. Matt Cutts’ın Google Sözcülüğü görevinden ayrılmasının ardından gazeteciler, uzman medya ve web yöneticileri için iletişim sorumlusu olan John Mueller aynı zamanda da Google sözcüsüdür.

Ancak Mueller’in herkes tarafından çok sevilmesinin nedeni Google’ın yaptığı açıklamaları duyuruyor olması değil, aynı zamanda takipçilerinden gelen soruları samimi bir üslupla mümkün olduğunca açık ve net açıklamasından geliyor. John Mueller’in her hafta Google+ hesabı üzerinden paylaştığı Hangouts canlı yayın linki sayesinde Mueller’e sorusu olan ve/veya aklına bir şeyler takılan site yöneticileri Mueller’e soru sorabiliyor. Mueller düzenlediği canlı yayınlarda web spam, indeksleme, çok dilli siteler, Google Search Console, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) vb. konularda site sahiplerinin Almanca ve İngilizce sorularına yanıt veriyor.

Gerek Google’daki konumu gerek bilgi birikimi ile SEO ile alakalı büyük organizasyonların tamamında gözler John Mueller’i arıyor. Mueller her sene gerek büyük çaplı gerekse küçük etkinliklere katılıyor ve bilgi birikimini etkinliğe katılanlara aktarıyor.

John Mueller’e Ulaşıp Soru Sorabileceğiniz Bazı Platformlar İse Şunlar;

Google+ : https://plus.google.com/+JohnMueller

Twitter : https://twitter.com/johnmu

Linkedin : https://www.linkedin.com/in/johnmu

Reddit : https://www.reddit.com/user/johnmu

Kaynak : https://www.aramamotoru.com/john-mueller-kimdir/

Bir Cevap Bırakın

E-mail adresiniz yayınlanmamaktadır.