Evde Ders Çalışırken Motivasyon Tüyoları Ve Tavsiyeler

Evde Ders Çalışırken Motivasyon Tüyoları Ve Tavsiyeler PİKARE VİP Eğitim Kurumu rehberlik birimi sizler için tüyolar veriyor

DERS ÇALIŞIRKEN UFAK TAVSİYELER

Okuldayken veya dershanede iken öğretmenini dikkatlice dinlemelisin ve not almalısın.

Konuyu gördükten sonra mutlaka tekrar etmelisin ve pekiştirmelisin bu seni konularda rahatlatacak.

Özellikle sayısal dersler birbirine bağlantılıdır sırayla konulara çalışmalısın. Bir konuyu anladıysan eğer sıradaki diğer konuya geçmelisin.

Konuyu çalışmadan soru çözmemelisin. Soruları yapamaman durumda motivasyon düşüklüğü yaşarsın.

Hiçbir dersi ezberlememelisin, konunun temelini kavramalısın ve o konuyla ilgili çıkacak sorularının hepsini yapabileceğinden emin olabilirsin.

Piyasadaki bütün soru bankalarına çalışmak yerine kendi seviyene uygun soru bankaları ile çalışmalısın. Seviyene göre çok kolay ya da çok zor olan bir kaynak verimli olmayabilir.

Hep sevdiğin derslere çalışmamalısın. Zor gelen konularıda bölerek çalışabilirsin ve konunun bütününü böylece anlayabileceksin.

Test çözerken ve deneme sınavı yaparken zaman tutmalısın. Unutmayalım ki gerçek sınavda zamanla yarışacağız ve zaman yönetimini elimizde tutmalıyız.

EVDE DERS ÇALIŞIRKEN MOTİVASYON TÜYOLARI

Artık hepimiz evdeyiz ve sağlığımız için online derslerimiz ile sınav sürecimize devam ediyoruz. Evde nasıl motivasyon sağlarız?

1)Kendine Günlük ve haftalık programlar belirle ve bu programları geceden gözden geçir. Bunu yapmamızın amacı günün sonunda kendimizi işe yarar hiçbir şey yapmamış bulabiliriz bu yüzden programlar yapmalı ve bir gece önceden kontrol etmeliyiz.

2)Yatağını toparlamalısın. Düzenli bir odada ders çalışmak bize olumlu geri dönüş sağlayacaktır.

3)Yatığımız pijamalarımızı değiştirmeliyiz en azından evin içinde günlük kıyafetler giyebiliriz. Kendimize özen göstermek bize iyi hissettirecektir.

4)Egzersiz yapabilirsin. Hem mental hem de fiziksel olarak çok iyi gelir. Daha enerjik bir güne başlamış olursun.

5)Masanı, odanı dekore edebilirsin. Masana bir çiçek, güzel bir kalemlik veya şirin bardaklar seni motive edecektir. Hatta masana seni motive edecek güzel notlarda yapıştırabilirsin.

6)Evin içinde farklı yerlerde ders çalışabilirsin bu seni monotonluktan kurtarıp motive edebilir.

7)Bazen kendini ödüllendirmelisin. Her zaman ders çalışmak seni sıkabilir ve motivasyonunu güçlendirmek için dozunda sevdiğin şeyleri yapabilirsin.

8)Adaptasyon çok önemli.  Evet zor bir durum ama zorluğa odaklanmaktansa şu an evdeyim ve bu vakti en iyi nasıl değerlendiririm buna odaklanmalıyız.  Çünkü bu süreç mutlaka bitecek. Nasıl bitirdiğimiz bu süreci nasıl geçirdiğimiz hayallerimize giden yolda belirleyici olacak.

Bir Cevap Bırakın

E-mail adresiniz yayınlanmamaktadır.