Ekrem İmamoğlu kimdir? Ekrem İmamoğlu Hakkında Bilgiler

31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye adayı Ekrem İmamoğlu oldu. İmamoğlu 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçilmişti.

Ekrem İmamoğlu 1970 yılında Trabzon ilimizde (Cevizli köyü, Akçaabat, Trabzon) doğdu. Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı. 1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı.

Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı. 2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir. 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşayan Ekrem İmamoğlu, Dilek İmamoğlu ile evlidir. 3 çocuğu vardır.

Sorularla Ekrem İmamoğlu

Bir Cevap Bırakın

E-mail adresiniz yayınlanmamaktadır.