Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Daha hacimli dudaklar için yapılan dolgu işlemi öncesi doktor muayenesi de şart. Bu muayenede dolgu isteyen kişinin farklı açılardan fotoğrafları çekilerek istenilen dolgunun miktarı konuşuluyor.

Dudak dolgusu dudağın tamamını daha hacimli göstermenin dışında sadece kenar çizgilere de çekilebiliyor. Böylece daha az dolgu malzemesi kullanılarak ve küçük bir müdahale ile hedefe ulaşılabiliyor. İşte tüm bunların ilk doktor muayenesinde konuşulması karar vermenize yardımcı oluyor.

Dudak dolgusu, sizin dolgun dudaklara sahip olmanızı sağlayan estetik bir işlemdir. Bu günlerde dolgu dolgusu, dudak dolgunlaştırmada kullanılan en yaygın yöntemdir. Dudaklara ve ağız çevresine enjekte edilen birçok dermal dolgu türü var. En yaygın dolgu türü, hyaluronik asit benzeri maddeler içeren ürünlerdir. Hyaluronik asit vücutta da bulunan doğal bir maddedir. Bu dudaklarının hacminin artmasına yardımcı olur.

Dudaklarınızı dolgunlaştırmak genellikle kendinize olan güveni artırır. Eğer dudaklarınızın görüntüsünü güzelleştirmek istiyorsanız bunun için birçok seçeneğiniz var. Bu yöntemler aynı zamanda dudak çevrenizde bulunan ince çizgileri ve kırışıkları da azaltır.

Genel sağlınız iyi olan herkes için uygundur. Diğer estetik operasyonlardaki gibi dudak büyütme de uzmanlık gerektirir. Her tıbbi işlemde olduğu gibi doktorunuza, varsa alerjilerinizi ve kullandığınız ilaçları söylemelisiniz ve aynı zamanda tıbbi geçmişinizi de anlatmalısınız. Diyabet gibi belirli hastalıklar komplikasyon ihtimalini artırır. Sigara kullanıyorsanız bu da bir komplikasyona neden olabilir.

Uzman bir doktor tarafından yapılan dudak dolgusu işlemi öncesi uyuşturucu iğneler ile acı hissi tamamen kaybediliyor. Doktor dolgu malzemesini dudağın belli noktalarından dudağın içine enjekte ediyor. Doktor dudağı eliyle şekillendirirken dolgulu dudağın son şeklini de veriyor. Yüzünüzdeki uyuşukluk 4 saat içinde etkisini kaybediyor. Ertesi gün dudağın iç kısmında morarmalar olabiliyor. Tamamen iyileşmek için 10 gün beklemeniz gerekli. Ayrıca dudak dolgusunun, bu ilk 10 günden sonra biraz daha şişliği inerek doğal bir görünüme kavuşuyor.

Bir Cevap Bırakın

E-mail adresiniz yayınlanmamaktadır.