DGS 2020 Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2 Yıllık Önlisans bölümünden mezun olan adayların 4 Yıllık Üniversiteye geçişleri için adayların uzun zamandır çalışmalarını yürüttüğü DGS bugün gerçekleştirildi. ÖSYM takviminde DGS sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih açıklandı. DGS sonuçlarının açıklanması ile adaylar sınavdan aldıkları sayısal ve sözel netleri öğrenecek. Peki DGS soruları ve cevap anahtarı ne zaman yayınlanır?

DGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

DGS sonuçları, ÖSYM tarafından 9 Eylül’de açıklanacak.

Sonuçlar açıklandığı an ÖSYM’nin sonuç açıklama platformu olan https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden öğrenilebilir durumda olacak. Sınav sonucunu öğrenebilmek için T.C. Kimlik Numaranız ile size özel belirlenen ÖSYM Aday Şifrenizi sisteme girmeniz yeterli olacaktır.

DGS SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANIR?

9 Ağustos’ta yapılan DGS’nin soru ve cevaplarının sınavın gerçekleştiği tarihten itibaren ortalama 4-6 gün içerisinde ÖSYM tarafından yayınlanması bekleniyor. Ancak DGS soru ve cevaplarının yayınlanması konusunda ÖSYM tarihsel değişiklik yapabilmekte.

Tercihler için DGS Taban Puanları bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz. 2021 DGS Konuları linkimizi ziyaret ederek dgs konuları ile alakalı bilgi edinebilirsiniz.

Bir Cevap Bırakın

E-mail adresiniz yayınlanmamaktadır.