Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yüz yüze eğitim açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre yüz yüze eğitimin kapsamı genişletildi. Erdoğan, ilkokul ikinci, üçüncü, dördüncü ile ortaokul sekiz ve lise on ikinci sınıflarda yine yüz yüze eğitime geçileceğini duyurdu.

Kabine toplantısı Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının ana gündem maddesi olan yüz yüze eğitim ile ilgili Recep Tayyip Erdoğan yaptığı son dakika açıklamasında yüz yüze eğitimin kapsamının genişletildiğini duyurdu.

2, 3, 4, 8 VE 12. SINIFLAR DA YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLIYOR

Toplantı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

* Eğitimde daha önce okul öncesi ve 1. sınıflarda yüz yüze eğitimi sınırlı bir şekilde başlatmıştık. Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletme kararı aldık.

* 2. Sınıf , 3. Sınıf  ve 4. Sınıf öğrencileri için yüz yüze eğitimi belirlenen kurallar neticesinde başlatıyoruz.

* Bunlara ilave olarak ortaokul 8. Sınıf ve lise 12. sınıf öğrencileri için belirlenen kurallar dahilinde yüz yüze eğitime geçilecek. Uygun bulunan köy okullarında da yüz yüze eğitimde herhangi bir engel görülmemiştir.

* İlk etapta 500 bin öğrencimize ücretsiz tablet bilgisayar vereceğimiz süreci başlattık. Önümüzdeki haftadan itibaren bu tabletleri MEB olarak dağıtmaya başlatıyoruz.

Bir Cevap Bırakın

E-mail adresiniz yayınlanmamaktadır.