Aydın Doğu Demirkol

Doğu Demirkol Kimdir : Doğu Demirkol, 6 Eylül 1985 yılında dünyaya gelmiştir. Bilgisayar Mühendisi Mezunu olan Doğu Demirkol’un babası başarılı bir cerrah annesi ise ev hanımıdır.

Bilgisayar Mühendisi olan Doğu Demirkol, farklı alanlara ilgi duyarak sosyal medya hesaplarından komik video paylaşımları yapmaya başlamıştır. Videolarında sergilediği doğal ve başarılı performansı ile binlerce kişinin yüzünü güldüren Demirkol, bu alandaki başarısını fark ederek, Acun Ilıcalı’nın sunduğu Yetenek Sizsiniz yarışmasına katılmıştır. Finale gidemeyen Demirkol, ardından BKM Sahne’de Açık Mikrofon sayesinde başarılı bir sahne hayatına giriş yapmıştır.

Doğu Demirkol, Beşiktaş Kültür Merkezi, Ataşehir Dasdas Sahne, Ankara Yılmaz Güney Sahnesi ve Beylikdüzü Torium Sahne ve daha bir çok sahnede tek kişilik gösterilerini izleyici ile buluşturmuştur.

Doğu Demirkol, rol konusunda başarılı olduğunu herkese ispatlayarak, başrollerini Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul, Sarp Apak, İrem Sak, Feyyaz Yiğit, Meltem Kaptan, Özgür Emre Yıldırım ve Mehmet Özgür gibi isimlerin paylaştığı Ölümlü Dünya adlı sinema filminde rol almıştır.

Doğu Demirkol Kimdir : Doğu Demirkol, 6 Eylül 1985 yılında dünyaya gelmiştir. Bilgisayar Mühendisi Mezunu olan Doğu Demirkol'un babası başarılı bir cerrah annesi ise ev hanımıdır. Bilgisayar Mühendisi olan Doğu Demirkol, farklı alanlara ilgi duyarak sosyal medya hesaplarından komik video paylaşımları yapmaya başlamıştır. Videolarında sergilediği doğal ve başarılı performansı ile binlerce kişinin yüzünü güldüren Demirkol, bu alandaki başarısını fark ederek, Acun Ilıcalı'nın sunduğu Yetenek Sizsiniz yarışmasına katılmıştır. Finale gidemeyen Demirkol, ardından BKM Sahne'de Açık Mikrofon sayesinde başarılı bir sahne hayatına giriş yapmıştır. Doğu Demirkol, Beşiktaş Kültür Merkezi, Ataşehir Dasdas Sahne, Ankara Yılmaz Güney Sahnesi ve Beylikdüzü Torium Sahne ve daha bir çok sahnede tek kişilik gösterilerini izleyici ile buluşturmuştur. Doğu Demirkol, rol konusunda başarılı olduğunu herkese ispatlayarak, başrollerini Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul, Sarp Apak, İrem Sak, Feyyaz Yiğit, Meltem Kaptan, Özgür Emre Yıldırım ve Mehmet Özgür gibi isimlerin paylaştığı Ölümlü Dünya adlı sinema filminde rol almıştır. Yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın son filmi "Ahlat Ağacı"nın 71. Cannes Film Festivali'ne alınmasıyla gözler, filmin konusu ve oyuncu kadrosuna çevrildi. Uzun yılların ardından köyüne dönen bir yazarın babasının borçları altında ezilmesini konu edinen Ahlat Ağacı filmi, baba-oğul ve aile ilişkilerine odaklanıyor. Başrolleri Murat Cemcir ve Doğu Demirkol'un üstlendiği filmde Ahmet Rıfat Şungar, Hazar Ergüçlü, Tamer Levent, Kadir Çermikli, Kubilay Tunçer ve Ercüment Balakoğlu gibi isimler yer alıyor. Ahlat Ağacı, Ceylan'ın iki komedyene başrol verdiği ilk film olma özelliğini taşıyor. Ahlat Ağacı'nın  festivale alınmasıyla birlikte sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri, Doğu Demirkol oldu. Kullanıcılar sık sık Demirkol'un "Abiler Detected" serisinden bölümler paylaştı, Güldür Güldür Show'a atıfta bulundu. Sinema eleştirmeni adlı Twitter hesabında, Demirkol'a ait eski görseller "Doğu Demirkol'un Cannes'a uzanan yolculuğu" notuyla paylaşıldı. Demirkol, daha sonra BKM Mutfak Sahne'ye dahil olarak, Güldür Güldür Show'a kadar geldi. Oyuncu, sadece yarışma programlarında değil sinema sahnesinde de boy göstermeye başladı. 2017 yılında Ölümlü Dünya isimli sinema filminin oyuncuları arasında yer aldı. Demirkol şimdi ise Nuri Bilge Ceylan'ın Cannes'ta yarışacak 'Ahlat Ağacı' adlı filminde rol aldı.Yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın son filmi “Ahlat Ağacı”nın 71. Cannes Film Festivali’ne alınmasıyla gözler, filmin konusu ve oyuncu kadrosuna çevrildi.

Uzun yılların ardından köyüne dönen bir yazarın babasının borçları altında ezilmesini konu edinen Ahlat Ağacı filmi, baba-oğul ve aile ilişkilerine odaklanıyor. Başrolleri Murat Cemcir ve Doğu Demirkol’un üstlendiği filmde Ahmet Rıfat Şungar, Hazar Ergüçlü, Tamer Levent, Kadir Çermikli, Kubilay Tunçer ve Ercüment Balakoğlu gibi isimler yer alıyor. Ahlat Ağacı, Ceylan’ın iki komedyene başrol verdiği ilk film olma özelliğini taşıyor.

Ahlat Ağacı’nın  festivale alınmasıyla birlikte sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri, Doğu Demirkol oldu. Kullanıcılar sık sık Demirkol’un “Abiler Detected” serisinden bölümler paylaştı, Güldür Güldür Show’a atıfta bulundu.

Sinema eleştirmeni adlı Twitter hesabında, Demirkol’a ait eski görseller “Doğu Demirkol’un Cannes’a uzanan yolculuğu” notuyla paylaşıldı.

Demirkol, daha sonra BKM Mutfak Sahne’ye dahil olarak, Güldür Güldür Show’a kadar geldi.

Oyuncu, sadece yarışma programlarında değil sinema sahnesinde de boy göstermeye başladı. 2017 yılında Ölümlü Dünya isimli sinema filminin oyuncuları arasında yer aldı.

Demirkol şimdi ise Nuri Bilge Ceylan’ın Cannes’ta yarışacak ‘Ahlat Ağacı’ adlı filminde rol aldı.

Bir Cevap Bırakın

E-mail adresiniz yayınlanmamaktadır.