2021 DGS Sınav Tarihi Başvuruları ne zaman başlıyor?

2021 DGS Sınav Tarihi ve DGS Sınavı ile alakalı bilgiler ÖSYM tarafından açıklandı. Dikey Geçişi Sınavı ile alakalı aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını DGS Rehberlik bölümümüzden bulabilirsiniz.

2021 DGS Sınav Tarihi

Açıklanması Bekleniyor

2021 DGS Başvuru Tarihi

Açıklanması Bekleniyor

2021 DGS Sonuç Açıklanma Tarihi

Açıklanması Bekleniyor

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından uygulanacak olan Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) için bekleyiş sürüyor.

ÖSYM’nin güncellenen sınav takvimine göre 2021 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 9 Ağustos’ta yapılacak.

ÖSYM SINAV BAŞVURU EKRANI

DGS BAŞVURU İŞLEMLERİ

Sınava girmek isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Başvurular, elektronik ortamda alınacaktır.

– ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli fotoğrafı (*) ve geçerli eğitim bilgisi bulunan (**) adaylar, başvuru işlemlerini bireysel olarak internet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) veya diledikleri bir başvuru merkezi aracılığıyla yapabileceklerdir.

– ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli bir fotoğrafı ve/veya eğitim bilgisi bulunmayan adaylar, başvurularını bir başvuru merkezinden yapacaklardır.

* Geçerli Fotoğraf: Son 50 ay içerisinde herhangi bir başvuru merkezinden çekilmiş ve ÖSYM tarafından reddedilmemiş fotoğraf, geçerli fotoğraftır.

* * Geçerli Eğitim Bilgisi: Eğitim bilgileri, Yükseköğretim Bilgi Sistemi (YÖKSİS) veya ÖSYM arşivi kaynaklı olup bu bilgilerinde herhangi bir düzeltme bulunmayanlar. Adaylar, başvuru bilgilerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır.

Bir Cevap Bırakın

E-mail adresiniz yayınlanmamaktadır.