2020 Yılı Udemy Sitesinde Eğitmen Gelir Payı Oranı Nedir?

Udemy’de kurs oluşturmak ve sunmak için herhangi bir ücret alınmaz. İstediğiniz kadar ücretsiz ve ücretli kurs yayınlayabilirsiniz. Eğitmenlerin muhteşem içerikler oluşturduğu ve öğrencileri platforma getirdiği, ayrıca Udemy’nin eğitmenlerimize yeni öğrenciler kazandırdığı için ödüllendirildiği, sürdürülebilir bir ortaklığa inanıyoruz.

Eğitmen Gelir Payına Genel Bakış

Resmi Promosyon Politikasını (bağlantı burada) incelemenizi öneriyoruz. Sık karşılaşılan gelir payı senaryolarının özeti aşağıda verilmiştir. Lütfen bu gelir paylarının Net Gelir üzerinden hesaplandığını unutmayın; bu konu şu adreste açıklanmıştır:

  • Eğitmen Promosyonu: Öğrenciler kurslarını bir Eğitmen kuponu veya kurs yönlendirme bağlantısı kullanarak satın aldığında kursun eğitmeni bu satışlardan %97 gelir payı elde eder (%3 idari işleme ücreti alınır; Japonya’da bu oran %4’tür)
  • Udemy Organik: Eğitmen Kuponunun kullanılmadığı organik Udemy satışlarındaki %50 gelir payı. Kullanıcı, Udemy platformunda kurslara göz attıktan veya Udemy promosyonundan yararlanarak bir kurs satın aldıktan sonra gerçekleşen satışlarda Udemy ve eğitmen eşit miktarda pay alır

Uygulama İçi Satın Alımlara Dair Not: Udemy iOS ve Android uygulamalarından yapılan satışlarda Apple ve Google toplam satış tutarı üzerinden %30 ücret alır.

  • Ücretli Kullanıcı Kazanım Kanalı Satışları: Çoğu durumda eğitmen %25 gelir payı elde eder. Satışlarınızı optimize etmek için küresel ağlarımızda iş ortaklıkları kuruyor veya kursunuzun reklamcılık ücretlerini karşılıyoruz (Udemy Pazarlama Destek programı üzerinden katılımınızı kontrol edebilirsiniz, daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz).

    İş ortağı veya reklamcılık ücretine bağlı olarak gelir payı değişiklik gösterebilir ancak çoğu durumda %25 olacaktır. Kalan %75’lik gelir payı ise Udemy tarafından yeni kullanıcılar kazanmamıza katkı sağlayan reklamcılık ücretlerini ödemek ve/veya iş ortağı ödemelerini gerçekleştirmek için kullanılır.

Bir Cevap Bırakın

E-mail adresiniz yayınlanmamaktadır.