a

12. Sınıf Matematik Konuları

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

12. Sınıf Matematik Konuları, Üniversiteye Giriş Sınavı olan YKS sınavının 2. Oturumu olan AYT sınavında çıkmaktadır. İsterseniz AYT Matematik Konuları bölümünü inceleyebilirsiniz. Lise Eğitim Öğretim sürecinde yer alan 12. Sınıf Matematik Konuları ve 12. Sınıf Matematik Konularının ünitelere göre dağılımları, MEB ( Milli Eğitim Bakanlığı ) tarafından güncellenen yeni müfredat doğrultusunda aşağıda liste şeklinde verilmiştir. Sizler için ücretsiz olarak hazırladığımız 12. Sınıf öğrencilerimize özel sayfamızdan tüm 12. sınıf Matematik içeriklerine ulaşabilirsiniz.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

12. Sınıf Matematik Konuları

12. SINIF Matematik 1. Ünite Konuları

 • Üstel Fonksiyon
 • Logaritma Fonksiyonu
 • Üstel, Logaritmik Denklemler ve Eşitsizlikler

12. SINIF Matematik 2. Ünite Konuları

 • Gerçek Sayı Dizileri

12. SINIF Matematik 3. Ünite Konuları

 • Toplam-Fark ve İki Kat Açı Formülleri
 • Trigonometrik Denklemler

12. SINIF Matematik 4. Ünite Konuları

 • Analitik Düzlemde Temel Dönüşümler

12. SINIF Matematik 5. Ünite Konuları

 • Limit ve Süreklilik
 • Anlık Değişim Oranı ve Türev
 • Türevin Uygulamaları

12. SINIF Matematik 6. Ünite Konuları

 • Belirsiz İntegral
 • Belirli İntegral ve Uygulamaları

12. SINIF Matematik 7. Ünite Konuları

 • Çemberin Analitik İncelenmesi

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][bs-text-listing-2 columns=”1″ title=”” icon=”” hide_title=”0″ heading_color=”” heading_style=”default” title_link=”” category=”” tag=”3285″ count=”12″ post_ids=”” offset=”” featured_image=”0″ ignore_sticky_posts=”1″ author_ids=”” disable_duplicate=”0″ time_filter=”” order=”DESC” order_by=”date” orderby_meta_key=”” orderby_meta_value_type=”CHAR” _name_1=”” post_type=”” taxonomy=”” _name_2=”” cats-tags-condition=”and” cats-condition=”in” tags-condition=”in” tabs=”” tabs_cat_filter=”” tabs_tax_filter=”” tabs_content_type=”deferred” paginate=”none” pagination-show-label=”0″ pagination-slides-count=”3″ slider-animation-speed=”750″ slider-autoplay=”1″ slider-speed=”3000″ slider-control-dots=”off” slider-control-next-prev=”style-1″ ad-active=”0″ ad-after_each=”” ad-type=”” ad-banner=”none” ad-campaign=”none” ad-count=”” ad-columns=”1″ ad-orderby=”date” ad-order=”ASC” ad-align=”left” bs-show-desktop=”1″ bs-show-tablet=”1″ bs-show-phone=”1″ custom-css-class=”” custom-id=”” override-listing-settings=”0″ listing-settings=”” bs-text-color-scheme=”” css=””][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]12.sınıf Matematik konuları 2022-2023 eğitim-öğretim yılında uygulanacak olan yeni ve güncel MEB müfredatına göre hazırlanmıştır. Matematik müfredatı 1. dönem ve 2. dönem konuları olmak üzere toplamda 7 ünite ve 13 konudan oluşmaktadır.

Müfredattaki konularının kazanımlarına ulaşmak isterseniz 12. Sınıf Matematik Dersi Kazanımları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca sitemizde 12. Sınıf Matematik Ders Kitaplarını pdf olarak indirebilir yada görüntüleyebilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

4. Sınıf Türkçe Konuları ve Müfredatı (2022-2023) MEB

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.